در راستای آموزش کارکنان سازمان(روسای مراکز و کارشناسان آموزش فنی و حرفه ای)در تاریخ 19/03/89 روز چهارشنبه نشستی به منظور نحوه و برنامه ریزی اجرای دور های آموزشی مصوب با مسئولین و کارشناسان ستادی(دفتر بهسازی و نظارت و امور اداری و منابع انسانی )در دفتر معاونت فنی و آموزشی مرکز برگزار گردید.
       

به گزارش روابط عمومي مركز تربيت مربي و پژوهش هاي فني و حرفه اي براي اولين بار طراحي و ساخت خودروي تك سرنشين (كارتينگ) در دپارتمان ماشين ابزار مركز تربيت مربي و پژوهشهاي فني و حرفه اي صورت گرفت. محمد اعتمادي ، مسئول دپارتمان ماشين ابزار با اعلام اين خبر افزود: در راستاي رهنمودهاي رهبر فرزانه انقلاب اسلامي درسال كار مضاعف همت مضاعف ، به لطف خداوند متعال ارتقاء كمي وكيفي آموزشهاي دپارتمان ماشين ابزار بشيوه متفاوت تري نسبت به گذشته ترسيم شده و در تلاش هستيم كليه بسته هاي آموزشي دپارتمان را نيز به همين روش ادامه دهيم . ايشان در ادامه افزود : طراحي و ساخت خودروي تك سرنشين ( كارتينگ ) در اين دوره با استقبال فراواني روبه رو شده و با هدف آشنايي مربيان با نحوه طراحي ، محاسبه و ساخت ماشين هاي صنعتي صورت گرفت تا مربيان اين شيوه را در آموزشها ، نقشه ها و پروژه هاي خود با رويكرد ساخت و توليد ، طراحي و به اجرا درآورند. محمد اعتمادي گفت : اينگونه پروژه ها موجب ترغيب و تشويق همكاران مربي و كار آموزان آنان مي گردد تا با شركت در مسابقات ، خود را در جايگاه رقيبان دانشگاهي و صنايع در ساخت ماشينهاي صنعتي ببينند .
       
به گزارش روابط عمومي مركز تربيت مربي و پژوهش هاي فني و حرفه اي : روز دوشنبه مورخ بيستم ارديبهشت ماه جاري گردهمائي يك روزه معاونين آموزشي و پژوهش ، مسئولين امور فرهنگي 9 استان شعب مركز تربيت مربي در سالن بين الملل اين مركز برگزار گرديد . مهندس تيموري مشاور رياست سازمان و رئيس مركز تربيت مربي و پژوهش هاي فني و حرفه اي ضمن خيرمقدم ،‍ به رويكرد برنامه هاي ارتقاء و توسعه تربيت مربي پرداختند و تأكيد داشتند در سال همت مضاعف – كار مضاعف كه مقام عظماي ولايت (مدظله العالي ) فرمودند ، بايستي با استفاده از تمام ظرفيت ها و قابليت ها در راستاي تحقق اين مهم تلاش نمائيم . ايشان هدف از اين نشست را بحث همكاري مشترك و تنگاتنگ و بيشتر از گذشته و ارائه خدمات علمي ، آموزشي و مهارتي در سراسر كشور دانست . مهندس تيموري در ادامه با تشريح اهداف طرح ، به ابعاد شاخص سازي انتخاب شعب از بُعد قابليت ها و توانمندي هاي موجود در استان ها پرداخت . وي نيروي انساني ، تجهيزات ، منابع سخت افزاري و نرم افزاري ، قابليتهاي صنايع و دانشگاه هاي استانها را از عوامل مؤثر بر امر آموزش هر چه بهتر مربيان دانست . مشاور رياست سازمان و رئيس مركز تربيت مربي و پژوهش هاي فني و حرفه اي با تأكيد بر برون سپاري نسبي كه با تعامل بيشتر بين تربيت مربي و استان ها صورت مي گيرد ، نقش هر يك دقيقاً تبيين و تعريف خواهد شد . ايشان عامل موفقيت اين طرح را برقراري توازن و تعامل در اين سطح از واگذاري دانست و به بستر سازي اين طرح مهم ( كه نقش مهمي در ارتقاء منابع انساني سازمان و هم افزايي بيشتر جهت تسريع ارائه خدمات و پاسخگوئي به روند تغييرات تكنولوژي دارد ) توسط استانها تأكيدفرمودند . مهندس تيموري در ادامه به تشريع برنامه هاي تربيت مربي در حوزه فرهنگ و اخلاق حرفه اي و مهارتهاي زندگي پرداختند و جامعه هدف جهت اجراء اين دوره ها را مديران عالي،مياني و مربيان و كارشناسان و كارآموزان مراكز فني و حرفه اي در حوزه ستادي و اجرائي دانستند و برنامه هاي اجرائي و روند طراحي و توليد بسته هاي آموزشي و استانداردها را با تشكيل كارگروههاي تخصصي با مشاركت حوزه و دانشگاه و خبرگان اين حوزه بيان فرمودند. در ادامه 3 كارگروه براي برنامه ريزي موضوعات اين نشست به شرح ذيل برگزار گرديد: كارگروه اول : برنامه ريزي ، اجرا و نظارت حوزه آموزش و فرهنگ كارگروه دوم : اعتبارات و پشتيباني مالي كارگروه سوم : شاخص هاي اهداف، تهيه استاندارد و توليد محتوي، سنجش و ارزشيابي و فرهنگ       
به اطلاع مربیان محترم میرساند طی هماهنگی بعمل آمده بین مرکز تربیت مربی و مدیرکل محترم دفتر بهسازی و نظارت آموزشی سازمان از این پس مربیان حق التدریسی که در مناطق خود بین 30 تا 60 ساعت آموزش موظفی دارند می توانند در یک پودمان یک هفته ای( 30 ساعته) و مربیان حق التدریسی که بیش از 60 ساعت آموزش موظفی دارند نیز می توانند بمدت دوهفته(60ساعت)از پودمانهای آموزشی مرکز استفاده نمایند.       
به اطلاع مربیان محترم میرساند انشاالله بزودی ثبت نام تکمیلی دوره های بازآموزی و دوره های ویژه ماه مبارک رمضان مرکز تربیت مربی شروع خواهد شد. لذا آن دسته از مربیانی که در سال گذشته و امسال موفق به اخذ دوره آموزشی و تکمیل ساعت آموزش خود نگردیده اند و یا مربیانی که دوره های آموزشی آنان تشکیل نگردیده است می توانند در این دوره ها ثبت نام نمایند.