به گزارش روابط عمومي مركز تربيت مربي و پژوهشهاي فني و حرفه اي به منظور گراميداشت هفته معلم و روز كارگر ، مهندس فرهادي معاون استاندار تهران و فرماندار ويژه شهرستان كرج به همراه معاونين و هيأت همراه با مسئولين مركز تربيت مربي ديدار و گفتگو كردند . در ابتداي نشست مهندس تيموري مشاور رياست سازمان و رئيس مركز تربيت مربي و پژوهش هاي فني و حرفه اي ضمن خيرمقدم و تبريك هفته معلم و روز كارگر به تشريح فعاليت هاي مركز پرداختند . ايشان به نقش محوري تربيت مربي در توسعه منابع انساني سازمان آموزش فني و حرفه اي ، فعاليت هاي بين المللي و تعامل مؤثر اين مجموعه با كشورهاي در حال توسعه و كشورهاي توسعه يافته بعنوان مركز منحصر بفرد در منطقه در حوزه آموزشهاي مهارتي اشاره نمودند و ادامة خدمات به كشورهاي دوست و برادر ، افغانستان ، لبنان ، تاجيكستان ، سوريه و ... را در برنامه هاي مركز عنوان نمودند . ايشان همچنين به فعاليتهاي مركز تربيت مربي در حوزه تربيت مربيان و مدرسان كارآفرين و رويكرد جديد مركز در حوزه فرهنگ و معارف اسلامي ( اخلاق حرفه اي و مهارت هاي زندگي ) اشاره نمودند . در ادامه مهندس مير معاون اداري و پشتيباني سازمان ، ضمن خيرمقدم به فرماندار ويژه كرج و هيأت همراه ، به نقش سازمان در حوزة اشتغال و ارتقاء مهارت نيروي كار كشور پرداخت و مقايسه اي علمي بين توان سخت افزاري و نرم افزاري كشور با كشورهاي توسعه يافته داشتند ، كه از بُعد سخت افزاري توان كشور را در رديف كشورهاي پيشرفته دانستند و با تأكيد بر مهارت نيروي كار در افزايش توليد و بهره وري و ارزش افزوده اي كه مي توانند براي كشور داشته باشند تمام مسئولين و سياستگذاران را ترغيب به اين امر مهم نمودند . وي در ادامه مطالبي در خصوص سازمان ملي مهارت و نقشي كه در آينده اين سازمان دارد را بيان نمودند . سپس مهندس فرهادي معاون استاندار تهران و فرماندار ويژه شهرستان كرج ، ضمن گراميداشت هفته معلم و روز كارگر از حضور خود در اين روز بزرگ در مركز تربيت مربي و پژوهش هاي فني و حرفه اي ابراز خرسندي و مسرت نمودند و اين مركز را بعنوان مركزي منحصر بفرد با تأكيد بر توجه ويژه به تربيت مربي و نقش مؤثري كه در توسعه منابع انساني در بخش آموزشهاي غير رسمي در كشور و حوزه اشتغال دارد را بر شمردند و نقش مربيان و استاد مربيان كه زحمات ارزشمندي در اين عرصه بعهده دارند را ارزنده توصيف نمودند . ايشان در ادامه افزود ، در بحث مهارت مي بايست تمام مراكز علمي و دانشگاهي به منظور به فعل درآوردن دانش و اهداف آموزشي خود به صورت يكپارچه و هماهنگ وارد عرصة آموزش هاي فني و حرفه اي شوند و توصيه نمودند مرزهاي اين آموزشها در حوزه آموزش هاي رسمي مي بايست گسترش يابد و زمينه حضور دانشجويان و فارغ التحصيلان در آموزش هاي فني و حرفه اي بيش از گذشته فراهم گردد .       
بنا به گزارش روابط عمومي مركز تربيت مربي و پژوهشهاي فني و حرفه اي اولين دوره لندره دوزي ( چهل تكه دوزي ) براي مربيان اعزامي از مناطق در مركز تربيت مربي در حال اجرا مي باشد. سركار خانم وفائي نژاد مسئول دپارتمان طراحي دوخت با اعلام اين خبر گفت ، صنايع دستي و آثار هنري هر ملت مستقيم ترين راه براي شناخت فرهنگ واقعي آن ملت است و چهل تكه دوزي از دوختهاي سنتي ايران است كه در كشورهاي ديگر هم انجام مي شود . مسئول دپارتمان طراحي و دوخت در ادامه افزود : اين هنر ديرينه طي سالها با ذوق و سليقه دوزندگان تكامل پيدا كرد و قديميترين آن لحاف چهل تكه با طرح درهم بوده كه در موزه لوور پاريس مي باشد و هم اكنون با طرحهاي هندسي و خطوط موازي و مورب طرحهائي شبيه ديوار چين ، كندوي عسل ، پرواز مرغابي ، گل لاله و درخت كاج و غيره متداول شده و از طراحان اين هنر واندرهوف مي باشد . خانم وفائي نژاد در پايان هدف كلي از برگزاري اين دوره آموزشي را ارتقاء سطح هنري و فرهنگي و ايجاد فرصتهاي شغلي ، حفظ و بقاء هنر و حرفه در جامعه ، جلوگيري از معضلات اجتماعي ، شكوفا شدن ذوق و خلاقيت افراد ، تامين نياز فردي و اجتماعي ، پر كردن اوقات فراغت ، گسترش هنر ، از بين بردن وابستگي ، صرفه جوئي در مازاد پارچه ، توليد انبوه و صادرات آن ، شناساندن اين هنر و ذوق و سليقه ايرانيان به جوامع ديگر عنوان نمود و از تلاش بي وقفه سركار خانم صديقه شكوفي مدرس دوره تشكر نمودند .       
به گزارش روابط عمومي مركز تربيت مربي و پژوهشهاي فني و حرفه اي روز دوشنبه سيزدهم ارديبهشت ماه جاري ، مهندس تيموري مشاور رياست سازمان و رئيس مركز تربيت مربي و پژوهش هاي فني و حرفه اي ضمن خيرمقدم و تبريك اين ايام به مربيان و استادمربيان و تبريك تشريف فرمايي حضور دكتر كازروني نماينده ولي فقيه و امام جمعه شهرستان كرج و مغتنم بودن حضور ايشان در مركز تربيت مربي بعنوان مركزي تأثير گذار در توسعه منابع انساني كشور در حوزه مهارت ، به تشريح برنامه ها و فعاليت هاي مركز پرداخت و در مورد رويكرد جديد فعاليت در حوزه معارف و فرهنگ اسلامي ( اخلاق حرفه اي و مهارت هاي زندگي ) براي تمام مربيان ، مديران ، رؤساي مراكز و ساير نيروهاي سازمان توضيحاتي ارائه نمودند . در ادامه حضرت آيت ا... دكتر كازروني نماينده ولي فقيه و امام جمعه شهرستان كرج به تفسير نقش و جايگاه مركز و كلمة تربيت و مربي بعنوان موضوع مهم و كليدي در رشد و ارتقاء انسان مطالب ارزشمندي را با توجه به آيات الهي و احاديث و روايات بيان نموده و به تأكيدو سفارش اسلام و قرآن و پيامبر اعظم نسبت به كسب علم و دانش اشاره نمودند . حضرت آيت ا... دكتر كازروني در ادامه افزود ، ما مي توانيم تمام علوم مفيد كه زمينه رشد و تعالي مادي و معنوي انسان را فراهم كند از طريق تعاملات با كشورهاي دوست و همسايه كسب نمائيم تا با خودباوري و كسب علم و دانش و تلاش و همت مضاعف خود را مجهز و آماده سازيم. كه الحمدو الله بستر آن در نظام مقدس جمهوري اسلامي فراهم شده است و اين اقدام مرکز تربيت مربي در برگزاري دوره هاي اخلاق حرفه اي و مهارت زندگي در حوزه علم ، فن ، مهارت و اخلاق از ارزش و اهميت خاصي برخوردار ميباشد .       
به اطلاع مربیان محترم میرساند برنامه ریزی دور های آموزشی ویژه ماه مبارک رمضان به پایان رسیده و لیست پک های آماده شده جهت ثبت نام و بهرمندی شما عزیزان بزودی از طریق سایت و نامه اعلام خواهد گردید.       
بنا به گزارش روابط عمومي مركز تربيت مربي و پژوهش هاي فني و حرفه اي 9 استان كشور به عنوان شعب مركز تربيت مربي در شوراي معاونين سازمان تصويب گرديد. مهندس محمد تيموري مشاور رياست سازمان و رئيس مركز تربيت مربي و پژوهش هاي فني و حرفه اي با اعلام اين خبر گفت : در راستاي تمركز زدايي دوره هاي آموزش مربيان در جهت رسيدن به اهداف و منشور كاري سازمان و وزارت كار ، فاز اول اجراي دوره هاي آموزش مربيان در 9 استان بعنوان شعب مركز تربيت مربي تعيين گرديدند. مهندس تيموري در ادامه افزود ، فاز اول بر اساس درخواست استانها ، قابليت هاي نيروي انساني (‌ارشد مربيان) ، نظر مسئولين دپارتمانهاي آموزش تربيت مربي و سوابق و فعاليت هاي استانها در اجراي برخي از دوره ها در سنوات گذشته تعيين گرديده است . رئيس مركز تربيت مربي و پژوهش هاي فني و حرفه اي در پايان نام استانها و رشته هاي مصوب را به شرح ذيل عنوان نمود . شعبه شماره 1 استان اصفهان در رشته هاي : اتومكانيك – الكترونيك – برق – رايانه – هيدروليك – نقشه كشي – تكنولوژي دوخت – كشاورزي – صنايع دستي شعبه شماره 2 استان آذربايجان شرقي در رشته هاي : برق – رايانه – CNC – ريخته گري شعبه شماره 3 استان اردبيل در رشته هاي :‌اتومكانيك – كشاورزي – صنايع غذايي شعبه شماره 4 استان تهران در رشته هاي : نقشه كشي – تكنولوژي دوخت – صنايع غذايي – ريخته گري شعبه شماره 5 استان خراسان رضوي در رشته هاي : اتومكانيك – الكترونيك – تاسيسات – رايانه – صنايع چوب – ماشين ابزار – هيدروليك – هتلداري – صنايع غذايي شعبه شماره 6 استان فارس در رشته هاي : الكترونيك – برق – صنايع دستي شعبه شماره 7 استان كرمانشاه در رشته هاي : اتومكانيك – جوشكاري – CNC – صنايع چوب – Hi-Tech – هتلداري شعبه شماره 8 استان مازندران در رشته هاي : اتومكانيك – جوشكاري – تاسيسات – كشاورزي – هتلداري شعبه شماره 9 استان مركزي در رشته هاي :‌CNC – ماشين ابزار - هيدروليك